• ×

  Ahmet Aydın

  1971 Adıyaman Kâhta doğumlu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Zeliha’dır. İlk ve orta öğrenimini Kâhta’da, lise öğrenimini Ankara Keçiören Sağlık Meslek Lisesi’nde tamamladı.

  Kamu hastanelerinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. 1991-1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gördü. Serbest avukatlık yaptı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi – İstanbul Üniversitesi ortak programında Liderlik ve Küresel Girişimcilik Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı.

  Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında ders programını tamamladı.

  1999-2002 yılları arasında Fazilet Partisi’nde Teşkilattan Sorumlu Adıyaman İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. AK PARTİ Adıyaman İl Teşkilatı kurucularından olup, 2002 – 2007 yılları arasında AK PARTİ Adıyaman İl Başkanlığı görevini ifa etti.

  AK PARTİ’den 23. 24. 25. 26. ve 27. Dönem Adıyaman milletvekili seçildi. 23. Dönemde, AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, AK PARTİ TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve TBMM Adalet Komisyonu üyeliklerinde bulundu. 24. ve 25. Dönemde,  AK PARTİ TBMM Grubu’nda Grup Başkanvekili olarak, 26. Dönemde TBMM Başkanvekili olarak görev yaptı. Aydın halen AK PARTİ Merkez Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Evli ve dört çocuk babasıdır.           

 • ×

  İbrahim Halil Fırat

  1973 Adıyaman doğumlu. İlk orta ve lise öğrenimimi Adıyaman’da tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.12 senedir serbest Avukatlık yapıyor.

  2001 yılında Ak parti kurulduktan sonra, Adıyaman İl teşkilatında İl Disiplin Kurulu üyesi olarak siyaset hayatına başladı. Daha sonra 2003 yılında yapılan 1.olağan İl Kongresinde il yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. 2006 yılında 2. olağan il kongresinde tekrardan il yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Bu dönemde İl Başkan yardımcılıklarından; İdari ve mali işlerden sorumlu başkanlığı ve İl sekreterliği görevlerinde bulundu. 2009 yılında yapılan 3.İl kongresinde, yönetim kurulu üyeliğine devam etti.Bu Kongreden sonra,İl Başkan yardımcılıklarından,Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulundum.12 Haziranda yapılacak olan genel seçimlerde,milletvekili aday adaylığı için istifa eden İl başkanının yerine Genel Merkez tarafından 1 ocak 2011 tarihinde  İl Başkanlığı görevine getirildi. Adıyaman Ak parti İl başkanlığı görevini 14 aralık 2014 tarihine kadar  yaptı...

  Evli,2 çocuk babası. AK Parti Adıyaman 3. sıra Milletvekili adayı oldu.

 • ×

  Muhammed Fatih Toprak

  Adıyaman ili Kahta nüfusuna kayıtlıdır.

  Ilkögrenimini Hamburg 'da ortaöğrenimini Ankara'da tamamladı.

  Hamburg Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2009 yılında mezun oldu. Yurtdışında yaşayan Türk gencleri ile ilgili akademik çalışmalarda bulundu.

  Çesitli sivil toplum kuruluslarında yönetim kurulu üyeliği yaptı.

  Almanca ve İngilizce bilmektedir.

  Ankara'da kendi hukuk bürosunda Avukat olarak faaliyet göstermektedir.

 • ×

  Yakup Taş

  16 Haziran 1959 tarihinde Adıyaman'da doğdu. İlkokul  ve Ortaokulu Adıyaman'da okudu. Ticaret-Sanayi ve Tarım sektörlerinde faaliyetleri bulunmaktadır.

  Doğru Yol Partisi'nde 1987-1994 yılları arasında İl Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu. 1991 yılında genel seçimlerde Adıyaman'da Doğru Yol Partisi Milletvekili adayı oldu. 1994-1995 yılları arasında aynı partiden Adıyaman Merkez İlçe Başkanlığı görevinde  bulundu.

  2002-2011 yılları arasında Adıyaman Ziraat Odası Başkanlığı görevinde bulundu.

  2006-2012 yılları arasında Adıyamanspor Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu.

  2007 ve 2011 yıllarında AK PARTİ'den Adıyaman milletvekili aday adayı oldu. 2012-2014 yılları arasında AK PARTİ  Adıyaman İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı ve İl Yürütme Kurulu görevlerinde bulundu.

  Evli ve altı çocuk babasıdır. AK PARTİ Adıyaman 5. sıra Milletvekili adayı oldu.